Eesti Detektoristide Foorum 2.0 Eesti Detektoristide Foorum 2.0
edfoorum@gmail.com
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Ajakiri DETEKTORISTI LEIUD 2/2019
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Eesti Detektoristide Foorum 2.0 -> Kirjandus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Ordumeister



Liitunud: 22 Apr 2017
Postitusi: 26
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Nov 15, 2019 4:25 pm    Teema: Ajakiri DETEKTORISTI LEIUD 2/2019 Vasta viitega


Ajakiri Detektoristi Leiud Nr. 2/2019

Ajakiri peaks olema saadaval kauplustes ja R-Kioskis järgmise nädala lõpul, kes ajakirja soovib. Ajakirja kodulehe kaudu saab kohe osta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kulgeja



Liitunud: 18 Apr 2017
Postitusi: 670
Asukoht: Planeet Maa

PostitusPostitatud: Reede Nov 15, 2019 8:55 pm    Teema: Vasta viitega

Uued ajad ja uued kombed.
Kui keegi oleks minule öelnud 20 aastat tagasi, et minu lapsepõlvekodu külapoe trepil kaanib neeger õlut- poleks ma seda uskunud. Sel suvel ma seda pilti aga nägin.
Kuid poliitiliselt raudkindel mees on liberaalne ja varustab oma ajakirja neegritarist kaanetüdrukuga.
Väga tubli, kiiduväärt ja Sorosele meeldib, meie liberitele ka meeldib.
Mulle mitte eriti, aga õnneks ma seda infantiilset ajakirja ka ei pea ostma.
Mida järgmiseks?
Paljas Silvia Ilves detekaga?

_________________
Tegijal juhtub mõndagi, kel palju juhtub- see on lihtsalt kõva tegija.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ordumeister



Liitunud: 22 Apr 2017
Postitusi: 26
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Nov 15, 2019 10:34 pm    Teema: Vasta viitega

Sellel kaanepildil ei ole ju Eesti vaid Kariibimere rannik. Smile Jamaical on valgeid 0,16% (sakslased ja juudid). Elavad peamiselt piirkonnas Spanish Town. Mustanahalisi on Jamaical 97% ja Aasia päritoluga on ülejäänud (väljarändajad Indiast peamiselt). Indiast tuldi Jamaicale 1800ndate teisel poolel, kuna oli vaja tööjõudu suhkruroo istandustesse. Tõid muuseas kaasa kanepi / Cannabis indica, mida kutsutakse tänaseni india päritolu nimega ganža. Seda müüakse igal pool Jamaical.

Ma kohtasin Jamaical ainult üht valget. Kõik ülejäänud olid mustanahalised. Asi pole poliitikas miks mustanahaline kaanel. Jamaica on mustanahaliste maa. Mul on millalgi tulemas lugu detektimisest Lõuna-Ameerikas. Kelle ma siis peaksin kaanele panema, kui mitte indiaanlase Ecuadoris. Seal on üsna palju fänne, kes detektoriga otsimas käivad. Smile

Jamaikalased on üsna kõvad pidude pidajad. Kõvasti on reggae pidusid. Käisin ka mõnedel. Eriti suured reggae peod on muidugi nädala lõppudel ja neid reklaamitakse paar päeva enne.

Nägin sellist peoreklaami ühel päeval:
https://m.youtube.com/watch?v=dEL6_KM690g

Soovitan külastada Jamaicat. Megalahe maa, aga väga kõrge kuritegevusega. Näiteks pimedal ajal ei tasu üksinda linnades ringi liikuda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kulgeja



Liitunud: 18 Apr 2017
Postitusi: 670
Asukoht: Planeet Maa

PostitusPostitatud: Reede Nov 15, 2019 11:35 pm    Teema: Vasta viitega

Kuule sulesepp!
Pidada teisi nii rumalaks, et nad ei tee lõunamaa ja Eesti rannikul vahet- see on muidugi klassika.
Aga kena, ert kohe sulandusid kohalike sekka, said neegriplikale pinpointermasina ja Fiskarsi kühvli pihku pista ja hetke jäädvustada.
Ja miks sa ei teinud pilti, kui sul pöidlajämedune joint näpus oli ja naeratad roheliste hammastega?
Ah?
Ja mis plika küsis korrast?
Rasked ajad muidu, ega sa kama pole vedama hakanud?
Rastapatsid ja suur vikerkaarevärvides barett? Bob Marley?
Kus need on?

_________________
Tegijal juhtub mõndagi, kel palju juhtub- see on lihtsalt kõva tegija.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ordumeister



Liitunud: 22 Apr 2017
Postitusi: 26
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Nov 15, 2019 11:49 pm    Teema: Vasta viitega

Rastade kandjaid ei ole Jamaical nii palju kui arvata võiks. Seal on neid ilmselt rohkem kui mujal, aga enamik sealseid mehi rastasid ei kanna ja on täiesti tavalise välimusega.

Naiste seas on palju afrode kandjaid, nagu esikaanel olev jamaikalane. Aga afropatsidega soenguid on hästi erinevaid. Mõni teeb endale soengu ise, mõni läheb salongi. Linnades on palju kunstjuuste poode, kust saab osta erinevas värvitoonis kunstjuukseid. Valik on väga suur. Ka on nendes poodides hulgaliselt salongide visiitkaarte. Arvatakse, et umbes 70% sealsetest naistest kannavad erineval moel afrosid. Aga afrod pidid olema ka mujal Kariibimere saartel populaarsed.

Ma arvasin ka alguses, et Jamaica on kanepisuitsetajate maa. Tegelikult enamik jamaikalastest ei suitseta üldse, ei sigarette, ei ganžat. Ganža ehk kanepi suitsetajad on vaid mõned rastade kandjatest.

Mina ei tarbinud Jamaical olles kanepit. Ma ei ole üldse suitsetaja. Tekitasin mõnele kanepi müüjale võib-olla pettumuse, kes mulle pakkuma tuli, kuigi ma arvan, et nad on harjunud sellega, et vähesed ostavad. Aga üldiselt müüvad need kanepi müüjad kuivatatud taime, mitte valmis keeratud jointi. Tegelikult kanepit müüa Jamaica seadused ei luba. Samuti kanepi kasvatamist müügiks. Igaüks võib kasvatada kuni 5 taime enda tarbeks.

Aga Jamaica neiu otsis detektoriga kõige reälistlikumal moel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Insup



Liitunud: 21 Apr 2017
Postitusi: 414
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Nov 16, 2019 7:31 pm    Teema: Vasta viitega

Mis sa Kulgeja virised, tore pilt ju, keskendunud olemisega kohalikus camouflages detektorist, Xp goldmaxx paistab olevat, kühvel ning pinponer, kui veidi norida, siis ainult kõrvaklapid on puudu...
_________________
See kõik on tõde.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kulgeja



Liitunud: 18 Apr 2017
Postitusi: 670
Asukoht: Planeet Maa

PostitusPostitatud: Laup Nov 16, 2019 10:13 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ei virise, pilt on fake, spektaakel lihtsalt ja T.P. pole minu jaoks usaldusväärne isik.
_________________
Tegijal juhtub mõndagi, kel palju juhtub- see on lihtsalt kõva tegija.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hades



Liitunud: 14 Apr 2019
Postitusi: 142

PostitusPostitatud: Laup Nov 16, 2019 10:32 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüd olen minagi musta juudi ja sakslase ära näinud. Enne ei teadnudki,et selliseid olemas on? Kuidas seal selle koolitusega ka on? Väärt ajakiri-hariv!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Insup



Liitunud: 21 Apr 2017
Postitusi: 414
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Nov 17, 2019 12:17 pm    Teema: Vasta viitega

Ei no tegelt on ta teist värvi, see on lihtsalt camo ja muarust pildi peal paistab päris usaldusväärne ning kuna koolikott on ümber õla siis järelikult on ka koolitus kusagil lähedal..
_________________
See kõik on tõde.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ordumeister



Liitunud: 22 Apr 2017
Postitusi: 26
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Nov 17, 2019 2:52 pm    Teema: Vasta viitega

Jamaical on palju lahedaid reggae lauljaid. Ma panen ühe üsna hea loo lingi siia üles. Siin on Jamaica laulja Capleton ja teda saadab Austraalia muusik DUB FX. Mõlemad kasutavad lavanime (stage name). Eriti Jamaical on enamikul reggae lauljatest lavanimi ja iga Jamaica reggae loo alguses ütleb laulja oma nime, mida on kuulda ka selles laulus.

https://m.youtube.com/watch?v=xM1qyogY0rU

DUB FX-il on lugusid mitmete Jamaica reggae lauljatega. Ja ta on esinenud ka Tallinnas. Selle aasta augustis ja oktoobris.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hades



Liitunud: 14 Apr 2019
Postitusi: 142

PostitusPostitatud: Esm Nov 18, 2019 11:18 pm    Teema: Vasta viitega

Peaasi,et nad siia ei koli,laulgu,kui hästi tahavad. Ega tegelt mulle see ahvide muusika eriti peale ei lähe ka. Sihukesed sõid alles paarsada aastat inimesi. Mine tea kunas jälle vanu traditsioone austama hakkavad. Vaat siis on pahasti. Lähed põllule ja pärast leitakse sinust ainult saapad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ordumeister



Liitunud: 22 Apr 2017
Postitusi: 26
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 18, 2019 11:36 pm    Teema: Vasta viitega

Samas see Jamaica laulja teenib ühe kontserdiga rohkem kui sina või mina kogu elu jooksul Smile Enamus häid Jamaica reggae lauljaid on miljonärid. Teenivad miljoneid nii plaatidelt kui kontsertitelt. Ühe Jamaica reggae laulja World Tour just lõppes Birminghamis UK-s. Ühel teisel (Eek-a-mouse) on World Tour käimas. Laupäeval oli just kontsert Soomes. Järgmine esinemine on 22. november Hollandis. Aga üldiselt neid Jamaica reggae lauljate kontserte on igal aastal Euroopas terve hulk. Tavaliselt alustavad World Tour'i Jamaicast, siis Kariibimere riikides, USA-s, Kanadas ja Euroopas.

Euroopast ja Põhja-Ameerikast käivad reggae fännid muidugi ka Jamaica kontserditel. Märtsis oli ühe reggae laulja World Tour'i esimene kontsert Kingstonis Jamaical ja ma tahtsin ka just märtsis lennupileteid osta. Paraku kõik lennud nii USA-st kui Euroopast olid väljamüüdud, kuna Kingstonis oli tulemas reggae laulja kontsert. Samuti olid majutuskohad täis.

Aga üldiselt mitmed Jamaica reggae lauljad elavad mitmes kohas, omavad villasid nii kodumaal, Euroopas kui USA-s.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kulgeja



Liitunud: 18 Apr 2017
Postitusi: 670
Asukoht: Planeet Maa

PostitusPostitatud: Teis Nov 19, 2019 12:47 am    Teema: Vasta viitega

Mul on tunne, et Jamaika mingisse vuuduuusku pööranud mees vedas ikka joint jointi järel, hambad pidid siiamaani rohelised olema ja nüüd oskab madude keelt ka.
Joint pole ju paha, aga ööpäevaringselt teha hakkab tervise peale, eriti kui õis kui merevaiku täis seda kõikseparemat ja seal need õied just sellised on.
Ega see reggae ka miski hull asi pole "Ei, eit ei karju" (No Women no Cry), "Ära tigetse- õnn on õuel" (Don't worry be Happy) on ju päevakohased ja sõnumiga heliteosed. Tuntud meil ja mujal.
Muidugi tore, et mees on nii ahvi täis ja veel sassis, et teab, palju keegi teenib:"Samas see Jamaica laulja teenib ühe kontserdiga rohkem kui sina või mina kogu elu jooksul."
Mnjah, sitt lugu muidugi kui nii vähe teenib... vist käib tööl ja pole aega raha teenida?
"Enamus häid Jamaica reggae lauljaid on miljonärid"- ka see on kuidagi tühine uudis, sest miljonäriks olemine on palju lihtsam kui inimeseks olemine.
Aga olgu peale, ehk läheb üle.
Loodame...

_________________
Tegijal juhtub mõndagi, kel palju juhtub- see on lihtsalt kõva tegija.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ordumeister



Liitunud: 22 Apr 2017
Postitusi: 26
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 19, 2019 6:41 am    Teema: Vasta viitega

Nojah, need lood mida mainid on head küll, aga vanad asjad. Ma Bob Marley lugusid eriti ei kuula, ehkki nad on kindlasti head. Aga noorematel reggae lauljatel on veel paremaid lugusid.

Sinu paskville on alati tore lugeda. Sul oleks kirjanikuna edu. Mul ka võib-olla. Mulle meeldib ka pikki tekste kirjutada. Edu sulle igatahes Smile

Aga Jamaica reggae lauljate kohta koostatakse igal aastal edetabel, kus vaadeldake, kui palju kellelgi varandust: kui kallist kinnisvara omab ja milliste autode omanikud on jne. Enam-vähem sama nagu Eesti rikaste Top 500. Pole midagi uut siin ilmas Smile

Mis puutub reggaesse, siis see on lahe, aga minu muusikaline maitse on tegelikult seinast seina ehk pungist klassikani. Igas muusika stiilis on midagi väga head, aga Jamaica teemaga seoses keskendusin siin reggaele. Jamaica ilma reggaeta ei ole Jamaica.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hades



Liitunud: 14 Apr 2019
Postitusi: 142

PostitusPostitatud: Teis Nov 19, 2019 7:40 pm    Teema: Vasta viitega

Ja kuidas see laulmine detektorismiga on seotud??? Kas need ahvid,kes on miljonärid käivad detektoriga rannal ja laulavad? Või hakatakse meil ka nüüd koolitustel laulmist õpetama? Või tuleb detektoristide laulupidu? No ei hammusta seost läbi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Insup



Liitunud: 21 Apr 2017
Postitusi: 414
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Nov 19, 2019 10:24 pm    Teema: Vasta viitega

Sa ei tea siis, et Chiquito isa oli juba miljoneerdetektorist ning väitis oma teadustöös, et Jamaikal ja Kuubal on ühised tähed.
_________________
See kõik on tõde.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kulgeja



Liitunud: 18 Apr 2017
Postitusi: 670
Asukoht: Planeet Maa

PostitusPostitatud: Teis Nov 19, 2019 11:08 pm    Teema: Vasta viitega

Ongi nii, järgmisel laulupeol rokivad, Muksid ja detektid!
Koolitustel laulmine kohustuslik, osadele harjutused geibaaris koos tantsulise liikumisega:



Heterod saavad rahulikumat ümiseda, ikka "metal-detect, pi-pi-pi..."



Aga mõelge, Mauka üleni nahas, kettidega, murrab seal geibaaris järjest detekaid põlvel pooleks- ikka püünel, tuled lahmivad, siis pillub riideid seljast, no eks tegijad lähe vist ikka sinna.
Gunzt kuulub ju rahvale ja rahvas olla kõiksekõrgem võim meil. Viimast väidet on muidugi väga raske uskuda, kuid koolitustel on nüüd lojaalsuse test ka.
Geisid armastad? Kui ei, oled tige fašistinäru ja käed kohe eemale muinaspärandist!
Kes tõi Eestisde restoranid? Ah, et ei teagi, et Toomas Huinrik Ilves- pole lojaalne!
Igal enesest lugupidaval eestlasel oli kodus lauanõusid, millel kiri "Pektopahh" (PECTOPAH), aga restorane tegelt polnud!
Ei usu? Aga palun:
President Toomas Hendrik Ilves ütles ajalehele The Guardian antud intervjuus, et Eesti eelmise sajandi lõpu majandusedu tugines üleminekul plaanimajanduselt turumajandusele. "Siin polnud restorane," meenutab mees ENSV aegu.

"Sarnaselt muule Ida-Euroopale ei olnud kommunismi ajal siin mingit teenindussektorit," vaatab Ilves tagasi aega plaanimajanduse all. "Siin polnud restorane. Polnud valikut. See kõik pidi muutuma!"
Vot nii, doont vorri ja bii häppi, et ta need meile tõi!

Ja nüüd kõik koos! "Eidekene ketrab" viisil.üks- kaks

Hedrikene patrab, heietab plära,
heietab vindisel väel,
:,: nätsukese lurinal mäletseb kaasa,
kuni ta magama jääb. :,:

Hendrikene unes näeb kadunud noorust,
armsam tal restoranis kokk.
:,: Hendrikene paneb käed armsamale kaela –
ärgates süles tal JOKK! :,:

_________________
Tegijal juhtub mõndagi, kel palju juhtub- see on lihtsalt kõva tegija.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ordumeister



Liitunud: 22 Apr 2017
Postitusi: 26
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 20, 2019 7:50 am    Teema: Vasta viitega

Kulgeja räägib õiget juttu. Ma pean jälle ära seletama, nagu asjad on. Aga, noh, selleks me siin oleme, et asju arutada.

No nii. Kui keegi on põllul või heinamaal kõrvaklapid peas. Ühes käes detektor, teises labidas. Siis mida ta klappidest kuuleb? Reggae, puhas reggae. Eriti kui maa sees on vähemalt 5 vasest tsaarikat. See on selline reggae, et isegi Jamaica kõige kõvema miljonärist reggaelaulja reggae kahvatub.

No vahel võib ka rajukamat punki kuulda, eriti siis kui mingit roostetanud rämpsu maasisemus täis. Aga kui kõrvaklappidest tuleb romansse. Perkele! Siis on vikud, pagan küll. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
wiiking



Liitunud: 19 Sept 2018
Postitusi: 131

PostitusPostitatud: Kolm Nov 20, 2019 10:51 am    Teema: Vasta viitega

Hea Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kulgeja



Liitunud: 18 Apr 2017
Postitusi: 670
Asukoht: Planeet Maa

PostitusPostitatud: Kolm Nov 20, 2019 12:16 pm    Teema: Vasta viitega

Luulud, ma ju räägin, et luulud!
Ülelaks on olnud kõva, õnneks kuuleb asju, mitte ei näe kolle.
Mul sõber ühe teise aine all nägi juba nõukaajal laste mänguväljakul väikeseid siniseid elevante ja pidi oma rõdul naeru kätte lämbuma. Teine kord seesama mees nägi aga kuidas tee äärekivid maast eralduvad ja tema poole lendavad. See olla kole olnud.
Piroož (Pirukas) kõrvaltskonkast aga hakkas öösel"inimkäbiks", kes päästab maailma ja askeldas ringi kuni režiim talle taskulambiga pähe lajatas. Enne näitas talle tuld näkku ja Piroož teadis siis raudselt, et nüüd on temale prožektorid suunatud, sest maakera on päästetud ja rahvahulk koos prožektoritega on tema kui mingi genosse ümber juubeldamas. Meil oli sitaks lõbus muide.
Ma võiks väikese raamatu kirjutada, mida teevad inimesed, kui nende ajukeemia äkitselt muutub ja miskid asjad seal peas ümber svitšitakse.
Kusjuures- mõned saavad targaks, mõned pööravad ära, mõnedel on sellised hallukad, et seo kinni, kuid see on omaette teema, sest ühe laksus ja agressiivseks pööranud kidura venna kinnihoidmiseks on vaja vähemalt nelja tugevat meest ja lisaks ei tunne ta raibe ka üldse valu.
Parem ärge jantige, vot hakkate ka Strauss-i vendade valsse klappidest kuulama ja võimalik, et ka veganiteks, võtate karjamaad hammastega närida vms.
Nõiarohud on karmid mõnele.
Aga ikkagi- loodame, et mehega saab kõik vinks ja vonks...

_________________
Tegijal juhtub mõndagi, kel palju juhtub- see on lihtsalt kõva tegija.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Insup



Liitunud: 21 Apr 2017
Postitusi: 414
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Nov 20, 2019 2:49 pm    Teema: Vasta viitega

Kas Jamaika rannas kärbseseeni ka pungub?
_________________
See kõik on tõde.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kunn



Liitunud: 10 Sept 2017
Postitusi: 122

PostitusPostitatud: Kolm Nov 20, 2019 3:31 pm    Teema: Vasta viitega

Kulgeja kirjutas:
Luulud, ma ju räägin, et luulud!
Ülelaks on olnud kõva, õnneks kuuleb asju, mitte ei näe kolle.
Mul sõber ühe teise aine all nägi juba nõukaajal laste mänguväljakul väikeseid siniseid elevante ja pidi oma rõdul naeru kätte lämbuma. Teine kord seesama mees nägi aga kuidas tee äärekivid maast eralduvad ja tema poole lendavad. See olla kole olnud.
Piroož (Pirukas) kõrvaltskonkast aga hakkas öösel"inimkäbiks", kes päästab maailma ja askeldas ringi kuni režiim talle taskulambiga pähe lajatas. Enne näitas talle tuld näkku ja Piroož teadis siis raudselt, et nüüd on temale prožektorid suunatud, sest maakera on päästetud ja rahvahulk koos prožektoritega on tema kui mingi genosse ümber juubeldamas. Meil oli sitaks lõbus muide.
Ma võiks väikese raamatu kirjutada, mida teevad inimesed, kui nende ajukeemia äkitselt muutub ja miskid asjad seal peas ümber svitšitakse.
Kusjuures- mõned saavad targaks, mõned pööravad ära, mõnedel on sellised hallukad, et seo kinni, kuid see on omaette teema, sest ühe laksus ja agressiivseks pööranud kidura venna kinnihoidmiseks on vaja vähemalt nelja tugevat meest ja lisaks ei tunne ta raibe ka üldse valu.
Parem ärge jantige, vot hakkate ka Strauss-i vendade valsse klappidest kuulama ja võimalik, et ka veganiteks, võtate karjamaad hammastega närida vms.
Nõiarohud on karmid mõnele.
Aga ikkagi- loodame, et mehega saab kõik vinks ja vonks...


Tere.Planeet Maa sees veel üks Maa ,mis suurem kui esimene-see ju ammu teatud tõde.Lameda Maa teooria pooldajatel tasub igat münti hoolikalt vaadelda.Seal sees võib olla veel suurem münt kui münt ise.
Pagan,tänased rohud veel võtmata.Pean kahjuks lõpetama.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kulgeja



Liitunud: 18 Apr 2017
Postitusi: 670
Asukoht: Planeet Maa

PostitusPostitatud: Kolm Nov 20, 2019 5:22 pm    Teema: Vasta viitega

"Seal sees võib olla veel suurem münt kui münt ise."
Siinkohal ma pean appi võtma taas venelaste kirjandusklassika:
"Пилите, Шура, пилите, она золотая!" (Saagige, Šura, saagige, ta on kullast!"
Pmt kodanik Panikovski tegi Balaganovile selgeks, et rikkur Koreiko valas oma nikolašad sangpommideks ja värvis üle.
Šura muudkui saagis ja Panikovski hakkas aru saama, et ta saab kohe peksa, kuna sangpommid, mis suure vaevaga ära pännati ja randa lohistati, olid siiski malmist ja püüdis Šura Balaganovit just selle fraasiga paaniliselt kuidagi maha rahustada.
Ärge teie münte ka pooleks saagige.

Fraas""Seal sees võib olla veel suurem münt kui münt ise." " seostub küll Šveijikiga, kuid Eesti elu viimased aastad on ikkagi Vene huumoriklassika valdkonnaga paralleele omav, ka Stepan Slepakovi lauludega.

_________________
Tegijal juhtub mõndagi, kel palju juhtub- see on lihtsalt kõva tegija.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
wiiking



Liitunud: 19 Sept 2018
Postitusi: 131

PostitusPostitatud: Teis Dets 03, 2019 12:23 pm    Teema: Vasta viitega

Peab kah vist õigeid seeni sööma hakkama Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kulgeja



Liitunud: 18 Apr 2017
Postitusi: 670
Asukoht: Planeet Maa

PostitusPostitatud: Teis Dets 03, 2019 2:38 pm    Teema: Vasta viitega

Õiged seened pole nt puravik, kukeseen, pilvik jms.
Õiged seened siinmail on punane kärbseseen (Amanita muscaria) ja terav paljak (Psilocybe semilanceata), viimase nimetuses on ära toodud ka aine, nimelt psülotsübiin. Viimase rahvusvaheline kokkuleppenimetus on ka "liberty cap".
Seened on naljakad, kuid pea kõikidel on peale esimest trippi ühesugune tulemus, mis oleks kirjeldatav paremaks inimeseks saamisega. Nimelt lastakse filmnina nende silme eest läbi nende elu ja selles tehtud tegude tagajärjed. Üllatusena võib mõni teada saada, et tänu tema tegevusele on keegi oma elu lõpetanud vms kusjuures ta isegi ei tea või ei mäleta seda isikut, kuid situatsioon on tegelikkuses aset leidnud ja see on reaalsuses ka toimunud, mitte luul.
Järgmises faasis võib mõni eriti siga olnud päris kentsakas seisus olla, sest koorem on äkki meeletu, mis ju nüüd on temale arusaadav ja ta ise taunib ka seda, mida varem normiks pidas.
On juhuseid, kus esmakordselt seente all olev tegelane palub end ära tappa kui eriti halba inimest.
Ja nii ongi- ta on teinud oma eksistentsi vältel inimestele meeletus koguses halba.
Kui trip üle, on ta uus inimene, mõni, kes on korjanud kokku varanduse, hakkab seda filantroobina kasutama. Vägivaldsed muutuvad lahketeks jne.
Pmt on inimesele selged tegelikud väärtused ja eksistentsioskus, mõnel avaldub see niivõrd drastiliselt, et sugulased sooviks teda hullarisse panna.
Tihti loobutakse ka oma seltskonnast, nt neist, kes varastavad ja petavad, ka rumalast ja tigedast ahnest naisest nt.
Vaadake- siin on nüüd üks reglement!
Mitte ükski šamaan, nõid vms pole neid seeni ehk muid nõiarohtusid tarvitanud selleks, et olla loll. Ei, vastupidi, nad on tarvitanud selleks, et saada targemaks, saada vastuseid oma küsimustele.
Kui aga rumalusest võtab inimene ette nõiarohtudega mängimise, siis üldjuhul ootab ta joovet, mis on samasugune kui alkoholijoove. Kusjuures- eestlaste komme ongi end alkoholist segi kammida.
Ta tahab olla lihtsalt loll- alkoholijoovet ma teisiti nimetada ei oska.
Aga- selles on nõiarohtudega üks trikk küljes- nimelt mida küsid, seda ka saad.
Tahad olla loll- aga palun ja jäägi kui soovid, kasvõi eluks ajaks.
Seda nimetavad nüüd psühhiaatrid narkootilisest ainest tekkinud psühhoosiks ja kukuvad "ravima" ja nimelt kõikvõimaliku keemilise sitaga, mis aju elektrokeemilised impulsid nii perse keerab, et nad toodavad lõpuks inimvare, kes ei saa üldse mitte millestki aru.
Diagnoosiks muidugi mitte "me rikkusime aju ära" vaid mingi udupeen raamatudiagnoos. Trahh, grupp külge ja sotsiaalia hoolde, st ülalpidamisele.

Mind huvitab, mis saaks homme-ülehomme, kui terve riigikogu ja valitsus pistaksid täna põske kolm kanamunasuurust punast kärbseseent...
Pole muide mürgine, roheline ja valge teevad küll külmaks ruttu.
Kas homme ja ülehomme astub vähemalt 70% tagasi, vabandab rahva ees, tunnistab üles meeletud kahjutekitamised isiklikes huvides?
Ma arvan, et see on tõenäoline. Just seesama koosseis võiks jätkata, sest lahkumisel tulevad peale samasugused kui nemad enne olid ja midagi ei muutuks.
Juhin tähelepanu, et tegemist on arutluse ja hüpoteesiga, mitte sooviga hakata kedagi võrkudega püüdma ja neile kärbseseeni söötma hakata! Pealegi pole neid praegu mitte kusagilt võtta.
Jah- see võb tunduda kummalisena, kuid need seened on nii vanad asjad, et need on osa meie mahavaikitud ajaloost.
Eriti punane kärbseseen.
A me ju murumütsid peas, vedasime järgi aganaleiba täis märssi ja ihu sügeles takusest vammusest....
Mnjahh, ekstaole...
Põhjarahvastel Siberis on nimetet seeneke vägagi kasutuses, samas saavad kohutava karistuse need, kes seda seent ja alkoholi segamini tarvitavad- nad manduvad ja see on Siberi põlisrahvaste julm probleem.
Sama juhtus ka Põhja- Ameerika omadega, kes sama orgi otsa astusid, nimelt vesivanemate nõiarohtu ja destilleerimise produkte segamini manustama hakkasid.
Isegi füsioloogiliselt võttes- üks aine püüab aju käivitada hoopis teisel ja paremal tasandil ja samas peas on alkohol, mis sunnib täpselt sama aju olema loll, labane, vääritu!?
Nagu oleks sees liikuval sõidukil sisse lülitatud äkki nii edaspidi, kui ka tagurpidikäik.
Mida teeb sellises olukorras mehaaniline vidin? Puruneb- selge ju.
Kuid mida peab tegema sellises olukorras elektrokeemilistel protsessidel toimetav inimaju? Nagu ahv istuks mingis juhtpuldis ja klõpsiks kõikvõimalikke lüliteid, mida ilmselt tuleb lugeda miljardites ja kõigutades pinget siia ja sinna.
No kuna inimaju on vägagi taastuv ja dubleeritud keskustega instrument, paar korda kannatab ehk välja, kuid kolmandal ajab tossu üles.

Psühhoosidiagnoos võib nüüd osutuda õigeks, kuid sinna manustatakse nüüd veel mingeid kokteile ja sellega on keeruline instrument täiesti rikutud.
Ma pole küll psühhiaater, kuid mina saan sellest mehhanismist nii aru ja see tundub minule ka loogilisena.
Ja veel- kui noored imevad end alkoholi täis, siis võtavad otsa extazy-t, tsipa antsu ehk amfetamiini ja jumal teab veel mida, siis aju keerabki eelpooltoodud põhjustel täiesti ära, sest lihtsalt ei oska enam olla.
Nüüd lohistavad sõbrad kolle nägeva tegelase koduukse taha, annavad kella ja panevad plehku.
Kui noor inimene oma ema just harpüiana ei näe, siis emmeke viib ta anonüümselt mingisse kabinetti, kus tingimata kliinilise pildi järgi on diagnoosiks "narkootiline psühhoos". Suratakse talle veel paar süsti naha vahele ja kolmandal päeval teatab enamvähem selgeks saanud tegelane nutta tihkudes, et ta suitsetas ainult kanepit...
Kuna asi on anonüümne, arstil papp käes, et tehta ekspertiisi, kust üldse THC ehk kannabinoidid puuduksid ja selguks tõde, nimelt mõned rõvedad keemilised ühendid.
Edasi toimub siiski asja registreerimine, ehk siis statistiliselt on tegemist "kanepitoodeta tarvitamisel tekkinud psühhoosiga".
Nagu teame, on see statistika 100% vale.
On mõistetav, et kaasaja propagandamasina töö tulemusel EI avalda noor inimene mitte tõde, et ta tarvitab keemilisi rõvedusi vaid deklareerib, et "ma natuke suitsetasin kanepit" ja kindlasti tegi ta seda esimest korda.
Nüüd võtab aasta lõpus tädike, kes rääkimata isegi kanepiproovimisest, kes ei saa meestki, kokku statistika ja selle põhjal on deemonlik kanep korraldanud terve pinutäie koledaid psühhoose!
Muid andmeid temal ju pole, kui need "natuke suitsetasin kanepit", sest vaid need emmede poolt tohtri juurde lohistatud tegelased nii on öelnud!
Ja neid ongi pinutäis.
Tulemuseks on täiesti ebaadekvaatne ja ebatõene statistiline tulemus!
Politsei teatab töövõitudest, mitu "botaanikut" sai maha joostud ja otsaette pitseri "KRIMINAAL", kuid samas käib keemiaga äri edasi. Nagu me teame, põhjustas just keemia selle jama igasugu psühhooside ja üledooside ja surmadega.
Aga see pole huvitav statistika! Ilus ka mitte!
Ja seega on tõde mitte ainult moonutatud vaid lausa valeks materialiseerunud.
Jämedad tädid peavad loenguid "hüppelauast" nimega kanep, mis tapab, näitab koledaid pilte kärnaläinud ja kiduratest crack-itarbijatest ja väidavad, et see on kõik kanepist. Kanepitarvitajad tapavad, varastavad jne...
Teate, ma ei kutsu mitte kedagi üles midagi tarbima, kuid minule isiklikult selline näitemäng ei meeldi!
Nt see, kui selle asemel, et organiseeritud kuritegevuse raames toimub räme äri tapva keemiaga, kuid töövõiduks loetakse ühe nõgesega botaaniku "tabamine" ja ta lihtsalt mutta tambitakse.

Olge iseenda ajuga parem viisakad ja hoidke teda- kulub ära. Saab mõelda, arutada ja järeldusi teha, muidu peab kuulama keerdus sukkadega jämeda tädi rumalat juttu ja seda uskuma, sest omi mõtteid enam ei saagi mõelda.
Aamen...

_________________
Tegijal juhtub mõndagi, kel palju juhtub- see on lihtsalt kõva tegija.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Insup



Liitunud: 21 Apr 2017
Postitusi: 414
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Dets 03, 2019 9:57 pm    Teema: Vasta viitega

No kõik oleneb kogusest, ei saa öelda, et üks joove näiteks alko teeb inimese ainult lolliks ja mõni teine ainult targemaks. Inimese aju on kahjuks või õnneks niimoodi loodud, et igasugune mõnutunne tekitab sõltuvust, suhkrust võib ka ennast “lolliks” süüa...
_________________
See kõik on tõde.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kulgeja



Liitunud: 18 Apr 2017
Postitusi: 670
Asukoht: Planeet Maa

PostitusPostitatud: Teis Dets 03, 2019 10:33 pm    Teema: Vasta viitega

See, kes võidab mistahes sõltuvuse- see on sellevõrra vabam inimene.
Kas pole nii?
Lõpuks on võimalik kontrollida mistahes sõltuvust tekitavaid seisundeid. Ka ahnus on inimest orjastav sõltuvus, samamoodi korjab mõni raha, olles ise näljas ja arvab end rikas olevat jne.
Osadel ainetel polegi muide võimalik mingit kriitilist kogust ületada, ma pean silmas looduslikke, mitte keemiat, sest keemia on täiesti kontrollimatu.
Kes vaidleb vastu, see näidaku mulle ette mõni fakt, mil on end keegi naturaalsest oopiumist, kanepist surnuks suitsetanud ehk siis nt kärbseseenest või peyote kaktusest surnuks söönud.
See lihtsalt ei õnnestu, sest sel puhul aju annab käske, seda ei juhtu aga keemia ja ka alkoholi puhul. Liigsuur alkoholiannus imendub edasi, olenemata sellest, et võiks selle välja oksendada, kuid aju ei saa asjust enam aru ja ei anna käske.
Süstitav keemia on juba veres ja seda sealt kätte ei saa jne.
Kõige hullem on alkohol- see on kättesaadav, pole kontrollitav eriti, sest mõjub samas koguses erinevalt ja teeb vägivaldseks, paneb oma võimeid ülehindama, istutakse rooli ja tehakse teab mis idiootsusi.
Ka paadunud narkar ei suuda seda korraldada mida alkojoobes agressiivne inimene.

_________________
Tegijal juhtub mõndagi, kel palju juhtub- see on lihtsalt kõva tegija.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Insup



Liitunud: 21 Apr 2017
Postitusi: 414
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 04, 2019 2:41 pm    Teema: Vasta viitega

Inglise vanaproua Elizabeth II naudib igal pärastlõunal dzinntoonikut, pole väga tema agressiivsusest kuulda olnud. Samas on teada palju juhtumeid kus paadunud narkar peale elustamist on ikka väga agressiivne loom keda mitme mehega ei suuda kinni hoida. Kõik on suhteline.
_________________
See kõik on tõde.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
wiiking



Liitunud: 19 Sept 2018
Postitusi: 131

PostitusPostitatud: Kolm Dets 04, 2019 3:11 pm    Teema: Vasta viitega

Ma just jah nö. neid õigeid silmas pidasingi Laughing

Aga jah, jutus iva on Cool

Muuks jutuks: siin ka aegajalt foorumis soovitakse rentida masinat ja selleks ka oma alafoorumgi TÖÖ...Krt, ega parem vist mitte minna libeda teed Laughing Krt, maksuamet äkitse hoopis kombitsaid laiutab...Töömees Urmas Helmele tegi tööd aga krt maksu maksta ei taha...seadus seaduseks aga miks ta ikkagi maksta ei taha. Kes saab aru kes mitte, igale oma arvamus, jäägu!

Võtan eelmise aasta raamatupidamist kokku ja juba läks kohe alul sassi kõik, krt Shocked Vot ei mäleta enam kui palju siis ka seentega sai makstud Embarassed Rolling Eyes Krt, ühele kopamehele sai antud mitu hääd marinaadi...kui nüüd äkitse keegi kaebama keelt kandma läheb ... jälle vangi!!

Aga eks uuel aastal siis oleme tähelepanelikumad v need krdi seened üldse korjamata jätta. KOHE metsas sisse vohmima Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kulgeja



Liitunud: 18 Apr 2017
Postitusi: 670
Asukoht: Planeet Maa

PostitusPostitatud: Kolm Dets 04, 2019 4:31 pm    Teema: Vasta viitega

Urmasest, Helmest ja üldse...
Tuhandeid Eesti sünnijärgseid kodanikke oleks surnud nälga, kui selliseid rahateenimisevõimalusi poleks.
Jutt pole joodikutest, sõltlastest jne. Need on tavalised inimesed meie keskelt, kes pole suutnud varastada nt. Või nende vanematel pole olnud neile mitte midagi pärandada, sest kahe rahareformiga viidi nemadki vaesusesse.
Ka sundüürnikud ja nende lapsed, kes labaselt tänavale visati ja newnde poolt aastakümneid korras hoitud eluruumi "seadusjärgseks omanikuks" sai mingi kunagise elaniku hõimlane nt Venetsueelast, kes ei teagi, kus on Eesti ja muidugi vastavalt pakkumise kesklinna korteri Tallinnas TLN linnavarade osakonna ametnikule nt 10 000 krooni eest maha müüs, ehk siis 100x odavamalt turuhinnast jne... jne...
Nende ainus sissetulek ongi justnimelt see puulõhkumine, maakaevamine, lisaks suvel korilus, mil nad päikesetõusust loojanguni metsas marju korjavad ja sellega mingitki talveraha saavad.
Et suiis SELLEST peaks veel midagi ära andma riigile, mis nemad sellisesse seisu viinud on!?
Lisaks, et neil pole ka ravikindlustust ja tihti surevad nad omas voodis nt kopsupõletikku või mis iganes tõppe.
Kui keegi väidab, et ma liialdan, siis ma võin nagu alati oma väiteid faktipõhiselt tõendada, kuid teeme lühidalt praegu.
Kusjuures- nad ei saa sellelt riigilt mitte mingeid toetusi!!!
Missugune tore nõiaring- kas pole?
Ja nüüd julgeb keegi kraaksuda, et nad peaksid selle eest, et käpuli metsas roomavad, marjad kokkuostjale odavalt maha müüvad, sest muid kanaleid nei turustamiseks ju pole, kõik oma käigud jalgrattaga teevad, sest autot ju pole, kopikate eest kusagil puid lõhuvad jne, nad peaksid selle eest monstrumile nimega "riik" maksma!?
Mille kuradi ja põrgu eest!?
Resümee:
Meie riigil, mis on ametnikeriik- sel puudub igasugune au ja südametunnistus!
Kuid- kui olete olnud õigel ajal ja õiges kohas ja saanud millelegi käpa peale panna ja selle eest partei obštšakkigi varustanud- siis olete te puutumatu!
Täna homme ja eile juba olite.
Õnnelikud on need, kes on kuidagi küüsi veriseks kraapides eelkeskklassi jõudnud, ka neil elatakse seljas ja nemad ka peavad praktiliselt kõik ära andma, kuid neil jääb natuke ka ehk elamiseks.
Insupile kuningannast niipalju, et kuninganna geneetiline kood on hoopis teine kui siinsel eestlasel.
Juhiks veel samas kontekstis tähelepanu Kaukaasia, Itaalia, Kreeka, Konna jms rahvastele, kes ongi hommikust õhtuni kerges joobes, kuid ei mandu. Maks läheb käsnaks kuid nad ei mandu peast.
Meie siin Läänemere ääres seda trikki lihtsalt teha ei oska. Meil puudub vastav aastatuhandeid pikk kogemus ja eestlane kulistab pool liitrit viina korraga kurku ja siin mingit "džinntooniku" juttu näiteks tuua on täiesti kohatu. Mu 87. aastane proua ema, kes nt lõdvalt arvutit kasutab, veel tööl käib- ta on olnud terve elu karsklane, kuid nüüd võtab ka tema õhtuti pitsi.
Küll ei lähe ta kõrtsu kaklema ja päid lõhkuma, kuis mina seda regulaarselt joobesolekus tegin. Ja seda juhtus nii tihti, et lõpuks ei lastud mind Tallinna kõrtsudesse sisse, mistahes summat ma pakkusi ja raha mul oli, ma teenisin päevas teise inimese kuupalga.
Endal oli ka enda ees hirm...

_________________
Tegijal juhtub mõndagi, kel palju juhtub- see on lihtsalt kõva tegija.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Insup



Liitunud: 21 Apr 2017
Postitusi: 414
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 04, 2019 6:04 pm    Teema: Vasta viitega

See mis sinuga juhtus, ei kuva alko suuremat ohtlikust kui mingi muu joove, mul probleeme ei esine peale sauna paar õlut lasta või suvel grillkala kõrvale valget veini nautida, teatripuvetis vaheajal pokaal konni lasta, inglise vanaproual näed ka pole probla, su emal ka vist mitte, väga kohatu tõesti, või mis? ... sa väidad, et alko on õige halb ja muu on “lati pac”, ma väidan, et nii päris see ikka ei ole, ära üldista enda põhjal tervet skandinaaviat.
_________________
See kõik on tõde.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kulgeja



Liitunud: 18 Apr 2017
Postitusi: 670
Asukoht: Planeet Maa

PostitusPostitatud: Kolm Dets 04, 2019 7:25 pm    Teema: Vasta viitega

Ooojaa...
Alati, kui püüan juhtida tähelepanu, et ärge jooge oma ajukest tuksi- no alati leidub keegi, kes kukub alkotarbimist raevukalt kaitsma, kasvõi võttes appi Briti Impeeriumi monarhia.
Muidugi tegelikult peaks appi kutsuma Peeter I, sest see oli permanentselt purjus, aga ehitas sohu suure linna ja oli üldse tubli.
Ta oli täis peaga nii vägivaldne, et ehitatigi kui elu armas.
Tegelikult on asi karm ja lõpeb mälu olulise halvenemise, täielike aukudega päevas ja lõpuks ei saa lihtsaidki matemaatilisi tehteid tehtud.
Riides kui moeajakirjast, juuksurisoeng, pappi ka kõvasti käes, 25-selt ostab esimese auto (1985 a), haritud, aga alla 30-selt ei suuda paberita arvutada.
Sittagi ei häbene!
2-3 aastat võttis aega, enne kui sai arvutada mängeldes ja mälu oli OK jälle!
Kui nt heroiinik vajab üha suuremaid doose, siis alkoholiga on nii, et kui alguses jood ämbriga ja kõik OK, siis lõpuks on Saku Tume piisav, et mäluauk tekiks, kusjuures käitumine on selge inimese oma.
Kakstumedat aga oli piisav, et hakata idioodistuma, seega doos alkoga väheneb ja see on äärmiselt salakaval fenomen.
Kui nüüd keegi väidab, et see juhtus vaid minuga, siis see väide on vale.
Mu vanadest semudest on 12 tapnud inimese ja 12 tapetud.
Alkojoobes.
Kui palju on madalates haudades- ma ei tea, nad lihtsalt kadusid.
Täis peaga ikka lahingut ei pea...
Seega- jutt, "mis see mõni pits teeb", no ärge tulge mulle seda rääkima.
Ma ei usu,
Naised lähevad selle jutuga mõne aastaga. Eriti need, noh, "ilus nägu on vitu nuhtlus", sest sitapeadest mehed, kes neid kätte ei saa, püüavad neid alalõpmata täis joota ja see on ka lõpuks fataalne.
Vot nii, ma olen selle ala ekspert ja katseloom olin ka.

_________________
Tegijal juhtub mõndagi, kel palju juhtub- see on lihtsalt kõva tegija.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
wiiking



Liitunud: 19 Sept 2018
Postitusi: 131

PostitusPostitatud: Kolm Dets 04, 2019 11:16 pm    Teema: Vasta viitega

On lugemist.
Mis ei tapa teeb tugevaks. Isegi proovitud Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kulgeja



Liitunud: 18 Apr 2017
Postitusi: 670
Asukoht: Planeet Maa

PostitusPostitatud: Kolm Dets 04, 2019 11:34 pm    Teema: Vasta viitega

Vabalt, selle tugevuse poolest, kuid alkohol tapab ja vägevalt tapab, võttes kaasa ka kained tihti.
Mul nt oli kunagi üks sõber, kes suitsetas kanepit kogu aeg, välja arvatud magades. Sõitis ka autoga igapäevaselt.
Väga arukas, ma ütleks et geniaalne mees.
Siiamaani elus ja äris edukalt.
Sellist rahulikku ja ettevaatlikku liikluses annab otsida- viisakat ka, kuis tema.
Mida teeb enamus alkonaute roolis, seda me teame, teame ka keemiatarvitajaid, kes end pilootidena kujutavad. Viimaseid peaks olema liikluses murdu, sest liigutused, mida tehakse ei saa olla tehtud selge peaga, pole ju võimalik selge peaga meetrit kolmeks pidada nt.
Mida küsid- seda saad.

_________________
Tegijal juhtub mõndagi, kel palju juhtub- see on lihtsalt kõva tegija.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ordumeister



Liitunud: 22 Apr 2017
Postitusi: 26
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 05, 2019 8:22 am    Teema: Vasta viitega

Panen ühe klassikalise riddimi
https://m.youtube.com/watch?v=Udq2TWkXjQ4
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kulgeja



Liitunud: 18 Apr 2017
Postitusi: 670
Asukoht: Planeet Maa

PostitusPostitatud: Nelj Dets 05, 2019 1:34 pm    Teema: Vasta viitega

Mis see süsimemmede saast nüüd siia teemasse puutub ja kus siin on see klassika!?
Kas sa üldse tead, et selline klassikaline saast tehakse valmis kirjutuslaua taga ja arvutiga.
Ma võin isegi stuudiotööd teinuna väita, et see "vokaal" on lastud läbi AUTOTUNE nimelise asja, kuigi sellist mõminat on üldse väga raske mingikski vokaaliks pidada.
Ma ei hakka pikalt seletama, kuidas saab suva monotoonselt loetud luuletuse lammutada foneemideks ja sellest "laulu" teha jms.
Päris jäleda asja panid üles, aga tundub, et liberastid on sind ära hämanud.
Paranda meelt.

_________________
Tegijal juhtub mõndagi, kel palju juhtub- see on lihtsalt kõva tegija.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Insup



Liitunud: 21 Apr 2017
Postitusi: 414
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Dets 05, 2019 2:44 pm    Teema: Vasta viitega

Kõik on suhteline, mõne tapab alko, mõne tapab narko. Kogused loevad, kui suhkrut palju tarbid võib ka olla surmavalt ohtlik, mis veel? Burksi palju järad võid otsa saada, liha muidugi on saadanast ainult vegan jääb ellu aga üks mees ei söönud midagi- suri ka nälga. Üks ekspert ütles, et maa on ka lapik...
_________________
See kõik on tõde.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
wiiking



Liitunud: 19 Sept 2018
Postitusi: 131

PostitusPostitatud: Nelj Dets 05, 2019 3:39 pm    Teema: Vasta viitega

SUUTSIN vaadata 30 sek seda jama, neegri-asiaadi-latiino seebipask kõik muu kokkusegatuna mingi näpuga vehkimisele, taustaks mul ÕNNEKS olid kõlarid maas!!

Eelistan Motörhead ja säärast. Igale oma.

Aga vast ei hakka siia igaüks oma muusikaeelistusi videote näol toppima, ok?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kulgeja



Liitunud: 18 Apr 2017
Postitusi: 670
Asukoht: Planeet Maa

PostitusPostitatud: Nelj Dets 05, 2019 4:15 pm    Teema: Vasta viitega

Insupile
Ole nüüd kena ja too välja üksainus tõendatud surm marihuaana, seente (mittemürgiste) ja kaktuste osas.
Üksainus, kus nt THC on ainus selline värk veres.
Ei loe nt kokteil alko, heroiin, amfetamiin ja THC.
Ja vaata terve maakera osas.
Nelli Kalikova, alkotootjate jms "statistika" ei kehti, ainult faktipõhised!
Ja nüüd vaata kasvõi persesuuruse maalapi, väidetavalt riigi, mille nimeks on Eesti, alkosurmade arvu.
Ära demagoogitse, too fakte.

_________________
Tegijal juhtub mõndagi, kel palju juhtub- see on lihtsalt kõva tegija.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
wiiking



Liitunud: 19 Sept 2018
Postitusi: 131

PostitusPostitatud: Nelj Dets 05, 2019 9:14 pm    Teema: Vasta viitega

Huvi tekkeks ootaks veidi Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kulgeja



Liitunud: 18 Apr 2017
Postitusi: 670
Asukoht: Planeet Maa

PostitusPostitatud: Nelj Dets 05, 2019 9:58 pm    Teema: Vasta viitega

Ma pigem soovitaks, et ära lasegi huvil tekkida.
See pole sinule, seda ma juba võin sulle vabalt öelda.
Ja üleüldse- oleks tark nõiarohtudest end eemal hoida, ega te mingid šamaanid pole.
Muidugi tänapäeval võib iga nurga peal mingi selgeltnägija otsa koperdada.
Aga- nad on kas avantüristid või vaimuhaiged.
On vist nagu ebatõenäoline, et igasugu nõidade jms sarnase koosluse kontsentratsioon just Eestis ruutkilomeetrile võiks nii suur olla?
Pmt hoidke eemale pigem, igaks juhuks.Rohtudest siis, keemiast rääkimata.

_________________
Tegijal juhtub mõndagi, kel palju juhtub- see on lihtsalt kõva tegija.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Insup



Liitunud: 21 Apr 2017
Postitusi: 414
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Dets 05, 2019 10:38 pm    Teema: Vasta viitega

Ära Kulgeja ise demagoogitse ega kedagi ei taba suhkrusurm kui homme paki komme ära sööb või too siis mõni fakt kus inimene on meie persesuurusel maal teatripuhvetis alkost agressiivseks muutunud ja otsad andnud. Sporti tehes on ka mõnda surm tabanud, mis saab siis, viskame ketsid nurka ja hakkame kõik thc-d tarbima või? Thc-d saab kanepist mida peamiselt suitsetatakse, kui tahad vakte siis kuugelda ise palju ja mida suitsetamine on põhjustanud. “Pealtnägijas” oli mõned aastad tagasi saade, kus üks noorem vend (võrust vist) tõmbas kanepist oma psüühika sassi ja lõpetas enesetapuga, otsi saade üles ja vaata kui tahad.
Minupärast võib iga inimene tarbida mida aga ise heaks arvab kui ta ainult peale seda ka inimesks jääb. Kui Kulgeja peale ühte õlut loomastub siis kindlasti ei ole mõistlik seda tarbida, ka saunaõhtul võta termosega puljongit või külma piima, peaasi et inimesena ennast tunned.

_________________
See kõik on tõde.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kulgeja



Liitunud: 18 Apr 2017
Postitusi: 670
Asukoht: Planeet Maa

PostitusPostitatud: Nelj Dets 05, 2019 11:36 pm    Teema: Vasta viitega

Tead Insup, teil on suguseltsis demagoogia, selle kõigekõvema koeramehe oma on muidugi selle etalon.
Vaata, sa soiud teatripuhvetist ja see on kõige sulaselgem demagoogia, samamoodi võiks väita kohtus vägistaja, et ta pani vaid kolm sentimeetrit sisse ja see pole mingi vägistamine jne.
Ma olen kiskunud lumest koomilistes poosides surnukskülmunuid, parkmetsas surnukskülmunuid kes silmad jäälilledes põrnitsevad, end surnukssõitnuid, surnukssõidetuid, sissepõlenuid, tapetuid, kurgu täis oksendanuid, suitsiidi teinuid jne, kes kõik on selliseks saanud tänu alkoholile ja sellest tulnud vägivallale.
Ja sina tuled mulle rääkima mingist pitsist teatripuhvetis!?
Mitte ühtegi THC tõttu!
Saad sa muidu aru, et ma ei propageeri midagi?
Mulle ei meeldi tegelikkus, milles on demoniseeritud äärmiselt süütu taim ja samal ajal on tavalisel koolipeol "hängimiskohtades" ja teabkus vabalt saadaval kõikvõimalik keemiasitt, mis tõepoolest on eluohtlik!
Vähe sellest, minu andmetel müüakse mari pähe mingit keemiaga pritsitud heina, millest tõepoolest ära keeratakse.
See on nende tädikeste ja tööd markeerivate ametnike töö tulemus, ka kõikvõimalike valede tulemus.
Ja tasuks uskuda mitte Pealtnägijat vaid erapooletuid arste, eksperte jne.
Tead, need seeneliste leitud "PROSTI MAMA" kirjadega poolpõlvitavad, käevarrejämeduse puu külge end poonud tegelased olid kõik süstivad!
Ma olen laipu näinbud rohkem kui keskmine arst kogu praksise jooksul, sureva inimese viimane vestluskaaslane olnud, sest teha pole midagi selliste traumadega ja sina räägid mulle teatripuhvetist!
Minu pihta on tulistanud alkojoobes isikud ja kaks korda pihta saanud- ju tulid otse puhvetist?
Ma olen 13 aastast süstivat näinud, kellele tegi esimese süsti mingi värdjas, Deniss Maardust, tasuta ja see oli siis, kui laps oli 12 aastane!
Herosüsti! Seda tüdrukit enam elavate kirjas pole- see on kindel!
Mitte ühtegi THC sõltlast aga pole mul õnnestunud kohata, mitte ühtegi!.
Alkoärikate õudusunenägu oleks legaalne THC, sest nende kasum väheneks.
Ka väheneksid liiklusõnnetused ja vägivald, kuid see "rahvatervise eest võitlejate" plaanidesse ei mahu.
Vakk, kes demagoogitseb?
Ära soga mees asjust, millest sa sittagi ei tea!

_________________
Tegijal juhtub mõndagi, kel palju juhtub- see on lihtsalt kõva tegija.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Insup



Liitunud: 21 Apr 2017
Postitusi: 414
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Dets 06, 2019 6:46 am    Teema: Vasta viitega

Keefiri proovisid või, seal on vol sees ära jama, rummikook on ka sulle ohtlik aga muidu hea teada, nüüd olen ulka targem kohe, silmad avanesid...
_________________
See kõik on tõde.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
wiiking



Liitunud: 19 Sept 2018
Postitusi: 131

PostitusPostitatud: Reede Dets 06, 2019 11:25 am    Teema: Vasta viitega

Kulgeja: ma küllalt targalt sest eemale hoian Cool

Ega jah, tegelt kui siin näitad huvi nö. üles mine tea hakkavad järgi tegema ja kõike külge pookima.

Ma pigem mõne õlle lasen ja eriti tore oleks kui saaks seda teha peale sauna. Aga pole sauna.

Küllalt saunatatud ja saab veel kui vaja.

Aga lisaks veel ka neist nö. shamaanidest ja selgeltnägijaist jne., jne.! NEID tõesti vist lausa poejärjekorraski kubiseb selline mulje jääb Shocked Laughing

Tsirkus, ei midagi enamat, hea lollidelt viimane raha õngitseda. Näide elust: ma paneks need reklaamimüüjadki kergelt sinna punti kes enne poodlemist sind uksel tüütavad...vanainimesele tõmmati müts pähe mingi kõnepaketiga...lootis hääd reklaami ja tasuta asja, sai lepingu millele vist allkirja segase ja äraräägitud peaga andis ja tuli arve, ise pole kaarti aktiveerinudki Shocked Confused Krdi tegelased! Peaks ikka vaatama kellele midagi müüa, nagu legaalne väljapressimine, mis iganes Mad

Igasugu seebikad, sarjad, tuleproovid, minu arust ka ÕNNE 13, täielikult saast mida jahvatab ja jahvatab ja lõppu pole nagu näha.
Ah, ma ei viitsi rohkem seletada.

Tervitan perekond Kerrosid ja Raua Mihklit kah, õnne ja armastust, prse!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Insup



Liitunud: 21 Apr 2017
Postitusi: 414
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Dets 06, 2019 10:03 pm    Teema: Vasta viitega

Kulgeja tahtis fakte, no tõin siis mõned tema faktid välja, et asi aus oleks ja tegu poleks demagoogiaga võib ka Kulgeja peale “keefiri pohmelli” minu faktid välja tuua....

“Vot nii, ma olen selle ala ekspert ja katseloom olin ka.”

“Õiged seened pole nt puravik, kukeseen, pilvik jms.
Õiged seened siinmail on punane kärbseseen (Amanita muscaria) ja terav paljak (Psilocybe semilanceata), viimase nimetuses on ära toodud ka aine, nimelt psülotsübiin. Viimase rahvusvaheline kokkuleppenimetus on ka "liberty cap". “
“Mind huvitab, mis saaks homme-ülehomme, kui terve riigikogu ja valitsus pistaksid täna põske kolm kanamunasuurust punast kärbseseent... “

Jne, jne...

“Mul nt oli kunagi üks sõber, kes suitsetas kanepit kogu aeg, välja arvatud magades. Sõitis ka autoga igapäevaselt.
Väga arukas, ma ütleks et geniaalne mees.”

“Ka paadunud narkar ei suuda seda korraldada mida alkojoobes agressiivne inimene.“

“Lõpuks on võimalik kontrollida mistahes sõltuvust tekitavaid seisundeid.“

Lisaks teab ta põhjalikult minu suguseltsi eripära:) Kulgejale teadmiseks, et kahjuks või õnneks selle kõigekõvema koeramehega ma pole elus silmast silma räekinud, iga mees vastutab ise oma sõnade eest...

_________________
See kõik on tõde.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kulgeja



Liitunud: 18 Apr 2017
Postitusi: 670
Asukoht: Planeet Maa

PostitusPostitatud: Laup Dets 07, 2019 12:25 am    Teema: Vasta viitega

Ikka jaurad edasi. Hästi, olenemata sellest, et mul pole sinu ees aruandekohustust- ma vastan siiski.
Nii, see, kes igapäevaselt kanepit suitsetas on rahvusvaheliselt tuntud firma ainuomanik ja nüüd elab firma tuludest, ise kohalgi käimata ja on täitnud lubaduse, et ühel päeval ta silitab mereäärses majas, kamina ees tõukoera. Ta ongi väga geniaalne tehnikavaldkonnas.
See on fakt!
Mis seentesse puutub, siis on loetletud psühhedeelilised seened, mis meil siin kasvavad ja see on fakt!
Ekspert mõnes asjas saab olla vaid selle valdkonnaga lähedalt kokkupuutunu, kasvõi enda peal katsetades. Ja see on fakt!
See, et punase kärbseseene söömisel on selline efekt, et elu lastakse kuis uuesti läbi elada, kuid koos selge arusaamisega maailmaasjust on tavapärane ja see kuluks valitsejatele väga ära, ka see on fakt!
Kanepi all pole sooritatud mitte ühtegi vägivallategu, sooritatakse keemiast tekkinud lomkade ajal raha saamiseks ja sedagi vähe, seda juhib vägivallavärki hoomamatu suurusega edumaaga alkohol.
Jälle fakt!
Enese üle kontrolli omades on võimalik mistahes sõltuvusi vältida- kas pole fakt?
Suguseltsist mind informeeriti ja see on seni kontrollimatu fakt, kuid allikat olen seni usaldusväärseks pidanud.
Kui see pole fakt, siis ega sa sellest targemaks ikka ei saa.

_________________
Tegijal juhtub mõndagi, kel palju juhtub- see on lihtsalt kõva tegija.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Insup



Liitunud: 21 Apr 2017
Postitusi: 414
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Dets 07, 2019 12:37 pm    Teema: Vasta viitega

Kulla ekspert, su üks fakt uputab teist. Ma saan aru, et kirjutamine on vabastav tunne aga sa ise ka ei saa aru mis pläust sul lõpuks kokku tuleb. Näiteks lehekülgede kaupa kirjutad kuidas kõik jäävad igatpidi kõigest sõltuvusse ning lõpp on kole ja siis jällegi, et “Lõpuks on võimalik kontrollida mistahes sõltuvust tekitavaid seisundeid.“ ah kuidas siis on? Kui siin kirjutatakse midagi mis sulle ei sobi on see demagoogia, inimene ise rumal, kellegi sugulane või muidu loll. Olemas on ainult üks ekspert, õigemini ekspertide ekspert, kes teab kuidas asjad on ja nii on.
_________________
See kõik on tõde.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kulgeja



Liitunud: 18 Apr 2017
Postitusi: 670
Asukoht: Planeet Maa

PostitusPostitatud: Laup Dets 07, 2019 2:33 pm    Teema: Vasta viitega

Tead Insup.
Maailma ihasid, ahvatlusi, sõltuvusi ei saa kontrollida muidugi mitte igaüks- nagu igaüks ei saa ka omada mõtlemis- ja arutlusoskust.
Osad jäävad konksu ja osad ei suuda mõelda.
Viimase osas kaldun arvama, et see käib ka sinu kohta.
Mis aga siiski pisut muret teeb- see on see, et nii raevukalt hetkel rahvatervisele kõige ohtlikumat narkootilist ainet, ehk siis alkoholi kaitsed.
Nagu homo pederastiat, väites, et see jube tore ja vahva on, sinagi toimid sarnaselt, omades ainsateks argumentideks mingeid jutte teatripuhvetist, kuhu siiski elanik- ja kodanikkonnast harvad eksivad.
Narkosurmade ja alkosurmade vahe on Eestis kolmekordne. Alkost surrakse 3x rohkem ja see nagu ei häiri mitte kedagi.
Lisaks on narkosurm alati seotud sünteetiliste opioidide, mitte siin kõnesolnud looduslike ainetega. Võimalikud on ka legaalsete medikamentide üledoosid selles statistikas, kuid sellest ei räägita absoluutselt.
Miskipärast kirjutavad arstid välja kangeid narkootilisi aineid isegi väikelastele, algklasside õpilastele, rikkudes sellega nad kogu eluks, kuid see olla legaalne.
Mitte sittagi ei saa aru! Nõgest kasvatav botaanik, kes on täiskasvanu, kes kasvatab endale ohutut taime on kriminaalkurjategija, aga tittedele narkotsi jagav arstitädi ei ole!?
Aga alko juurde tagasi minnes ma lisaksin siia, et alko eest raevukalt võitlejad on tihti ise alkosõltlased, kuid muidugi eitavad seda.
Mul oli üks sõbrants, kes pea iga õhtu kaanis sisse 2 liitrit veini, läks peale seda täisidioodiks ja väitis, et temaga on asjad ikka jube korras, hoopis teised on lollid! Tal polevat mingit sõltuvust!
Ta püüdis minulegi igal võimalusel alkjot pakkuda, lausa paludes, et "ega see üks klaas sulle ju miskit ei tee..." jms soga.
Mina ei kutsu üles kedagi midagi tarvitama ja ei väida, et miski asi on jube hea, küll iga alkonaut väidab, et alko on kohustuslik kooslus, mida PEAB iga enesest lugupidav kodanik näost alla ajama.
Ma ei vihka alkonaute, ma isegi ostsin kohalikule "BOCK KLUBI" kooslusele oma sünnipäeval ISE alkot. OK, tingimusel, et kui ma poest mööda sõidan, siis nad pilluvad mütse õhku ja karjuvad hurraa.
Päris koomiline oli muide...
Tegelikult on nad pullid kujud, kuid asju nendega ajada ei saa.
Mõni on haritud.
Kuid, kui neile anda võimalus, kas pidada sõna või juua, siis alati nad valivad viimase ja seega on välistatud nende palkamine, nendega milleski kokkuleppimine. No mütsipildumine ei loe, ma olin tol päeval neile selge, et hull tegija.
Vot nii.
Ja vabastada pole mind vaja, ma olengi vaba. Mina võin ka vangis vaba olla, enamus pole seda ka väljas.
Kirjutan selleks, et ehk mõnel hakkab aju ehk mõnes osas ka iseseisvalt tööle.
Nagu tellitult ka üks tänane uudis:
"Kohale saabunud politseipatrull selgitas välja, et toidupoe kassapidaja keeldus vastavalt eeskirjadele alkoholi müümast 61-aastasele meesterahvale, kuna viimane oli alkoholijoobes. Meesterahvas vihastas ning võttis seejärel taskust noa ja ründas kassapidajat."

_________________
Tegijal juhtub mõndagi, kel palju juhtub- see on lihtsalt kõva tegija.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Insup



Liitunud: 21 Apr 2017
Postitusi: 414
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Dets 07, 2019 9:21 pm    Teema: Vasta viitega

Teadagi, et sinu argumendid on ikka õiged, ainult mängus on mingid tundmatud võlurid, nõiad, samaanid jne isikud keda keegi peale sinu näinud pole. Omaltpoolt tõin näiteid mis on kõigile kättesaadavad või kontrollitavad. Jah koos inglise vanaprouaga pole vist võimalik pärastlõunal dzinntoonikut nautida kuid ta on kõigile teada ning peaaegu iga tema liigutus on väga suure tähelepanu all, ei ole mingi kummaline võlur või poetagune bockivend keda keegi ei tunne, kusjuures need bockivennad peaks ju sinu teooria järgi ka ammu otsas olema. Teatripuhvetis on ka kõigil võimalus ära kaia ja kui ma ei eksi siis külastas sel aastal ainult Vanemuise teatrit sada tuhhi inimest ja keegi polnud agressiivne ei puhvetiga ega ilma puhvetita, täitsa tavalised inimesed olid, mitte võlurid. Pealtnägija saadet on ka võimalus kõigil üles otsida ning vaadata, eksperdile muidugi pealtnägija väited pole õiged aga kui sa nii suur ekspert oled siis vaidlusta ja kaeba pealtnägija kohtusse valeväidete ja faktide moonutamise eest. Kindlasti pole ma ka alko propagandat teinud ega mingit joovet teistest paremaks rääkinud.
Viimane tellitud uudis on muidugi kurb aga mõned aastad tagasi tegi ühes poes sama tembu narkojoobes räpikuulsus, et kõik on suhteline vahet pole mis joove su loomaks teeb...

_________________
See kõik on tõde.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Eesti Detektoristide Foorum 2.0 -> Kirjandus Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 6

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: